jpk

Plik JPK ułatwienie dla firm?

Od 1 stycznia 2018 roku obowiązek generowania i wysyłania JPK dotyczy wszystkich przedsiębiorców. Prowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego umożliwiło przekazywanie informacji w formie elektronicznej do organów podatkowych, pozwoliło to oszczędzić czas i ograniczyć koszty.

Do czego służy dokument JPK?

Celem stworzenia tego rozwiązania było skrócenie czasu kontroli, szybsze wykrycie nieprawidłowych faktur. Plik ten jest dokumentem elektronicznym, zawierającym dane o operacjach gospodarczych firmy w danym okresie. Dokument JPK można łatwo stworzyć korzystając z programów księgowych, wystarczy wprowadzić wpisy z faktur i platforma tworzy odpowiednie zestawienie tabel do pliku JPK. Programy do prowadzenia firmy można podzielić na te do instalowania na komputerze oraz do uruchamiania w chmurze. Coraz więcej firm korzysta z usług aplikacji w chmurze, zapewnia to stały dostęp do niezbędnych platform przy prowadzeniu biznesu. Ministerstwo Finansów również korzysta z takiego rozwiązania, napływające dokumenty od przedsiębiorców wpływają właśnie do chmury. Warta aby program do faktur JKP działał w chmurze, przez co z większą łatwością łączą się z chmurą Ministerstwa. Dokumenty są wtedy przesyłane szybko i bez żadnego problemu, i mamy większą pewność, że trafiły w czasie rzeczywistym do organu podatkowego.

Dokument JPK ma wiele korzyści dla przedsiębiorcy, ale również organu podatkowego. Ułatwia pracę, oszczędza w obu przypadkach czas, a jak wiadomo nikt nie lubi tracić czasu stojąc w kolejkach w urzędzie. Nie musimy obawiać się kontroli z Urzędu Skarbowego w miejscu prowadzenia działalności;ponieważ wszystkie dane wysyłamy elektronicznie.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn